آموزش ساخت تور مجازی یا سفارش تور مجازی؟

یکی از سوالهایی که بسیاری از کارفرماها از من سوال می کنند این است که آیا با توجه به حجم کارشان ( زیاد ) برای تولید تور مجازی بهتر است آموزش ساخت تور مجازی ببینند و یا آن را به متخصص ها در این زمینه بسپارند ؟!

قبل از پاسخ به این سوال باید گفت که عکاسی 360 درجه و ساختن تور مجازی و درست کردن تصایر سه بعدی یکی از روشهای تبلیغاتی است که در ایران به تازگی در حال شکل گرفتن است و مردم و صاحبان مشاغل کم کم به سمت این تکنولوژی کشیده میشوند چرا که برای اینکه یک مکان را بتوان با تمامیت آن به مخاطبان شناساند استفاده از تور مجازی بهترین راه است .
حال به سراغ پاسخ دادن به سوال بالا میپردازم :
آموزش تور مجازی یا سفارش به متخصص ها ؟ باید بدانید که شما چه چیز میخواهید و هدفتان از ساختن تور مجازی و عکاسی 360 درجه چیست ؟ در چه حوزه ای فعالیت دارید ؟ چقدر کیفیت عکسها برایتان مهم است ؟ چقدر سرعت انجام کار برایتان مهم است ؟ خودتان به تنهایی کار میکنید و یا یک شرکت و تیم هستید ؟
پاسخ دادن به سوالات بالا بسیار به شما کمک خواهد کرد که باید کدام راه را در پیش بگیرید ، اول گفتیم گه هدفتان از ساختن تور مجازی چیست ، به طور مثال من شغلم عکاسی است ( محمد تبار مدرس عکاسی ) و زمانی که با بحث واقعیت مجازی و عکاسی 360 درجه آشنا شدم به سراغ آن رفتم که این نوع عکاسی و ابزارهای آن را آموزش ببینم چرا که هدفم این بود تا از این راه و ساختن تور مجازی برای دیگران کسب درآمد کنم خب چرا که من عکاس هستم و باید این کار را خودم اجام دهم و در ادامه به یادگیری نرم افزارها پرداختم ولی راه دومی هم بود !
من میتوانستم به جای یادیگیری عکاسی 360 درجه و نرم افزارهای ساختن تور مجازی به بازاریابی در این زمینه بپردازم و کار را به دیگر همکاران بسپارم و سود خود را بردارم ولی چرا من راه اول را انتخاب کردم ؟ سه  دلیل اول اینکه من عکاس بودم و باید خودم این نوع عکاسی  را می آموختم و دوم اینکه نمیتوانستم به دیگر همکاراران در خصوص کیفیت کار و اینکه آنها کاملا متوجه نوع کاری که من میخواستم بشوند یا نه اعتماد کنم و سوم اینکه با آموختن تور مجازی اگر قرار هم شد روزی کار را به دیگری بسپارم به راحتی متوجه درجه کیفیت کار آنها بشوم و زبان آنها را متوجه باشم و شاید هم کلاه سرم نرود و هم زبان مشترکی داشته باشم با آنها و در نهایت کار بهتری تحویل بگیرم .
بنابراین اگر هدف شما از ساختن تور مجازی کسب درآمد است باید آن را به صورت حرفه ای آموزش ببینید حتی اگر بعدا بخواهید کار را به فرد دیگری بسپارید و اگر صرفا میخواهید فقط مکان شغل خود را تور مجازی کنید و دیگر به سراغ تور مجازی نیایید بهترین حالت سپردن آن به فردی متخصص در این زمینه است  .

گفته شد در چه حوزه ای فعالیت دارید ، بسیاری کارشان تبلیغاتی است و یا مشاور املاک هستند و یا طراح وب سایت هستند و به نوعی نیازشان به ساختن تور مجازی بیشتر از یک بار است و باید برای مشتری هایشان تور مجازی بسازند خب دو نوع تفکر وجود دارد یکی اینکه میتوان با فردی متخصص قرارداد بست و کار را به او سپرد که خب البته کار بسیار حرفه ای تر و البته هزینه ها بالاتر خواهد رفت و حالت دوم اینکه میتوان خود فرد یا فردی از آن مجموعه عکاسی 360 درجه و ساختن تور مجازی را بیاموزد و کار را انجام دهد که لازمه خرید لوازم و البته بسته های آموزش تور مجازی است که در طول زمان به صرفه تر خواهد بود شاید در زمینه شغلی مشاورین املاک و یا طراحان وب آموختن راه بهتری باشد  ، در همینجا به سوال سوم میرویم :

چقدر کیفیت عکسها برایتان مهم است : هدف اصلی در ساختن تور مجازی یک هتل یا یک رستوران و تمام مکانهایی که زیبایی دارند و میخواهند خودشان را نشان دهند این است که تمام زیبایی ها به چشم بیاید بنابراین کیفیت بسیار مهم است > و چه نوع عکاسی 360 درجه ای کیفیت بسیار بالایی دارد ؟ > عکاسی با دوربین های حرفه ای Dslr و تجهیزات تخصصی عکاسی 360 درجه  که خب در اختیار عکاسان حرفه ای و متخصصین است قاعدتا تهیه چنین تجهیزاتی برای یک بار انجام تور مجازی نمی تواند اقتصادی باشد و سفارش تور مجازی منطقی تر است ولی آیا روش دیگری برای عکاسی 360 درجه نیست ؟ !
البته که هست ، دوربین های 360 درجه که چندین سال است در زمینه فیلمبرداری ورزشی حضور داشتند این روزها با بالابردن کیفیت خود جای مناسبی بین عکاسان حرفه ای نیز باز کرده اند و روز به روز نیز در حال پیشرفت هستند و دور نیست زمانی که جای دوربین های Dslr را برای عکاسی 360 درجه کامل بگیرند ! بعضی از این دوربین های 360 درجه  قیمت مناسبی دارند و بسیار وسوسه کننده هستند برای خرید ولی نکته در کیفیت آنهاست که با قیمت کم نباید انتظار کیفیت بالایی داشته باشید و فکر کنید با خرید یک دوربین 360 معمولی میتوانید مکان مورد نظرتان را عکاسی کنید و تور مجازی بسازید و دوربین هم میماند برای خودتان و استفاده های شخصی ! آنجاست که دربین را خریده اید و با کیفیت بسیار پاین آن روبرو شده اید و دوباره برای عکاسی باید پول پرداخت کنید !
باید بدانید که به قول مثل ایرانی ها که هرچه پول بدهی آش میخوری اینجا هم همین است و یک دوربین بسیار خوب 360 گاهی قیمتی به اندازه یک دوربین Dslr  دارد و گاهی هم بیشتر و در بیاری از موارد این دوربین ها هم در اختیار افراد حرفه ای است ولی نکته این است هزینه عکاسی با انی دوربین ها پایین تر از حالت اول است و خب البته کیفیتی به مراتب پایین تر . بنابراین اگر هم میخواهید دوربین 360 خریداری کنید دوربینی با کیفیت مناسب خریداری کرده و با تهیه آموزش نرم افزارها میتوانید خودتان اقدام به ساختن تور مجازی برای خودتان کنید … سرعت انجام کار >

سوال بعد این بود که سرعت انجام کار چقدر برایتان مهم است ، زمانی که خودتان کار خودتان را انجام دهیه به مراتب سرعت کار بیشتر خواهد بود تا زمانی که بخواهید با فرد دیگری هماهنگی کنید برای کار عکاسی ، پس آموزش تور مجازی  و تهیه یک دوربین 360 خوب میتواند سرعت انجام کار را برای شما بالا ببرد ولی کیفیت احتمالا پایین میآید البته شاید شما بخواهید تمام لوازم عکاسی 360 حرفه ای را تهیه نمایید و کیفیت کارتان را نیز بالا نگه دارید که این تصمیم شماست .

دوربین 360 شیائومی دوربین با کیفیت با قیمت مناسب

خودتان هستید یا یک شرکت و یا تیم ؟ گاهی فردی خودش میخواهد کسب درآمد داشته باشد و به تنهایی کار کند و کسب و کاری مانند وب سایتهای آگهی و یا دایرکتوری داشته باشد و هزینه زیادی نیز انجام ندهد بنابراین آموزش تور مجازی شاید مناسب تر باشد برای شرکتها و تیم ها نیز اینکه فردی را در این زمینه آموزش دهند مناسب تر است چرا که تجهیزات برای آنها خواهد ماند و در طول زمان ارزش افزوده خواهد داشت .

نکته مهم اما آنجاست که زمانی که شما اقدام به آموزش میکنید باید بدانید که نباید انتظار داشته باشید در دفعات  اول کاری حرفه ای مانند فردی متخصص انجام دهید و حتما در دفعات اول کیفیت کارتان بالا نخواهد بود و خب این یعنی از دست دادن زمان ولی با سپردن کار به افراد متخصص انجام تور مجازی سریعتر به نتیجه خواهید رسید . هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید سنجیده شده و تصمیم درستی گرفته شود . مثلا در حوزه مشاورین املاک تور مجازی تاریخ مصرف دارد و بیشتر به دنبال سرعت انجام و کیفیتی متوسط هستند بنابراین آموزش تور مجازی برای آنها بهتر است و بیشتر با خرید دوربین 360 کارشان انجام میشود ولی برای یک شرکت دکوراسیون داخلی که میخواهد از نمونه های اجرا شده خودش تور مجازی تهیه کند کیفیت حرف اول را میزند بنابراین یا باید کار را برونسپاری کند و یا اگر به سراغ آموزش میرود باید کار را با دوربین حرفه ای جلو ببرد . بنابراین تصمیم ها باید با توجه به نیاز گرفته شود .

دوربین 360 تتا زد وان یکی از بهترین دوربین های زیر هزار دلار

نمونه ای از تور مجازی عکاسی شده با دوربین حرفه ای Dslr و تجهیرات تخصصی

نمونه ای از تور مجازی عکاسی شده با دوربین 360 ال جی

نویسنده : محمد تبار / مدرس عکاسی و تور مجازی

استفاده از این مطلب با ذکر نام کلیدک بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...

دوره آموزش حرفه ای ساخت تور مجازی

آموزش جامع برنامه 3dvista ، حرفه ای ترین برنامه ساخت تور مجازی + آموزش برنامه krpano + قالب تور مجازی املاک آماده برای ساختن تور مجازی املاک / پشتیبانی حرفه ای