بررسی کامل خرید خانه در گرمدره

خرید خانه در گرمدره و بررسی کامل شهر گرمدره

خرید خانه یکی از آن مواردی است که از اهمیت زیادی برای خانواده ها برخوردار است . در این مطلب قصد داریم به بررسی خرید خانه در گرمدره بپردازیم و ویژگی ها و محاسن و معایب آن را به طور کامل بررسی نماییم .
در چند سال اخیر و با توجه به گران شدن آپارتمان در تهران در فاز اول بسیاری از خانواده ها برای خرید خانه به سمت منطقه 22 تهران روی آوردند . بسیاری نیز در شهر جدید اندیشه اقدام به خرید خانه نموده اند . ولی گرانی آپارتمان در تهران باز هم بیشتر شد و خانواده ها را بیشتر به سمت خارج از تهران هدایت کرد و خیلی ها به سمت شهر جدید اندیشه در غرب تهران  و بسیاری نیز سمت شهر جدید پرند  در جنوب تهران و یا پردیس در شرق تهران رفتند . ولی نکته بسیار مهم در این سه نقطه مسافت زیاد آنها تا مرکز شهر تهران است . ولی در نزدیکی تهران شهری وجود دارد که شاید تا چندین سال پیش خیلی نامش به گوش مردم تهران نخورده بود و بیشتر به جهت وجود باغ های زیاد جهت عروسی ها و تالارها  در این منطقه شهرت داشت و آن شهر ،  گرمدره است .

گرمدره کجاست و راه دسترسی به آن چیست ؟

این شهر در تقسیم بندی ارضی جزو استان البرز محسوب میشود و پیش کد تلفن آن نیز 026 است . اگر ابتدای شهر تهران را در غرب منطقه 22 و منطقه 21 به حساب بیاوریم باید گفت گرمدره در 10 کیلومتری تهران و 10 کیلومتری کرج قرار گرفته است.  ولی باید گفت فاصله شهر گرمدره از میدان آزادی حدود 25 کیلومتر است و تا پل فردیس کرج حدود 10 کیلومتر .  بنابراین میتوان گفت فاصله گرمدره تا تهران نسبت به سایر شهرها ( اندیشه ، پرند و پردیس ) بسیار کمتر است و اگر شما بخواهید از گرمدره تا تهران با خودرو شخصی بیایید حدود 30 دقیقه طول خواهد کشید .
یکی از مهمترین ویژگی شهر گرمدره راه دسترسی به آن است ، از سه مسیر میتوان از تهران به گرمدره رفت : یکی از طریق اتوبان شهید همت که انتهای آن در ادامه به اتوبان شهید خرازی رسیده و در نهایت از طریق خیابان اردستانی و اتوبان همدانی  به اتوبان تهران کرج می رسد که دقیقا به شهر گرمدره می رسد ، دوم از طریق اتوبان تهران کرج که در کیلومتر 25 آن شما به شهر گرمدره خواهید رسید و سوم از طریق اتوبان مخصوص کرج که باز هم در کیلومتر 25 به شهر گرمدره خواهید رسید بنابراین برای رسیدن به شهر گرمدره راه بسیار راحت و آسان است .
به جهت اینکه 2 اتوبان از میان شهر رد شده ، آن را به دو قسمت تقسیم نموده است : حد فاصل بین اتوبان تهران کرج و جاده مخصوص که به گرمدره بالا معروف است و قسمت پایین جاده مخصوص که به گرمدره پایین معروف شده است .قسمت پایین خود به محله های مختلفی تقسیم میشود که عبارت اند از سعادتیه که قسمت شرقی گرمدره پایین است و بیشتر باغ ها و تالارهای عروسی نیز در این قسمت است ، امیر آباد که به قسمت بالایی بلوار امیرکبیر و سمت شرقی بلوار گفته میشود ، شهرک شاهد که به قسمت بالایی بلوار امیرکبیر و قسمت غربی بلوار گفته میشود و کوهک که به قسمت پایینی بلوار امیرکبیر گفته میشود .

بروزرسانی 2/02/1400 : 

پس از بازگشایی ادامه بزرگراه همت به سمت جاده چالوس خروجی گرمدره از اتوبان همت بسته شده و فعلا در حال حاضر دسترسی از اتوبان همت به این صورت است که پس از ایران مال باید وارد کندرو شد و از طریق خیابان اردستانی وارد اتوبان همدانی ( حکیم )  و سپس بزرگراه کرج و گرمدره شد . 

بررسی قسمتهای مختلف گرمدره از لحاظ خرید آپارتمان :

اگر به دنبال دسترسی سریع به اتوبان تهران هستید در گرمدره بالا به دنبال آپارتمان باشید ولی گرمدره بالا حالت بومی خود نگه داشته و فضا هم مقداری بومی است و ممکن است زیاد باب میل خیلی ها نباشد ولی در کل به دلیل دسترسی سریع به اتوبان تهران مقداری از لحاظ قیمتی نیز بالاتر از جاهای دیگر است چرا که برای رسیدن به اتوبان تهران از گرمدره پایین حدود 5 تا 10 دقیقه زمان خواهد برد.
گرمدره پایین که خود قسمتهای مختلفی دارد و به آن نیز اشاره شد باید گفت امیرآباد و کوهک همچنان حال و هوایی مانند گرمدره بالا دارند و سعادتیه بیشتر از لحاظ آپارتمان سازی پیشرفت کرده است و اگر بخواهیم درجه بندی کنیم در یک سطح هستند . ولی بهترین قسمت گرمدره پایین و شاید کل گرمدره شهرک شاهد و یا زمینهای شاهد است چرا که کلا منطقه ای آپارتمان سازی شده است و خیابانها و کوچه های عریض دارد و بیشتر سازنده ها نیز از سازنده های تهران و یا کرج هستند وآپارتمان ها نیز قابل توجه هستند . طی چندین سال اخیر نیز به جهت حضور تهرانی ها در این منطقه آپارتمان سازی پیشرفت بسیاری داشته و روز به روز نیز سازنده ها توجه بیشتری به متریال ساختمان و معماری آن میکنند .
برای اینکه شما از گرمدره پایین به سمت تهران بروید میتوانید به راحتی وارد جاده مخصوص شده و به سمت تهران و میدان آزادی بروید ولی اگر بخواهید به اتوبان تهران دسترسی پیدا کنید باید ابتدا به گرمدره بالا رفته و از آنجا وارد اتوبان تهران شوید و اگر بخواهید از اتوبان تهران نیز وارد اتوبان همت شوید . در حقیقت اگر بخواهید به اتوبان همت برسید حدود 10 دقیقه و اگر بخواهید به اتوبان تهران برسید حدود 5 دقیق زمان میبرد تا از گرمدره پایین به آنها برسید . بسیاری هستند که این مدت زمان را میپذیرند تا در شهرک شاهد خانه ای داشته باشند .

بروزرسانی 02/02/1400  :

در حال حاضر ساخت و سازها در شهر گرمدره ادامه دارد و علاوه بر شهرک شاهد قسمتهای دیگر شهر هم آپارتمان سازی بیشتر شده و گرمدره بالا ( بالای جاده مخصوص و پایین تهران- کرج ) در حال خروج از حالت بومی خود است ولی هنور حال و هوا حالت بومی دارد .

قسمت بالای اتوبان تهران – کرج نیز به نوعی قسمت جدید ایجاد شده و آپارتمانهای لوکس تری ساخته میشود و شایعه است که راهی از همت به آنجا باز خواهد شد و همین امر باعث شده قیمت نیز بالاتر باشد .

دسترسی گرمدره بدون خودرو شخصی :

در بالا اشاره شد که چگونه با خودرو شخصی میتوان به گرمدره آمد و رفت کرد ولی اگر خودرو ندارید اصلا نگران نباشید ! اگر در گرمدره بالا باشید کافی است خود را به مترو گرمدره برسانید و در گرمدره پایین نیز برای مترو گرمدره تاکسی وجود دارد . همچنین با آمدن در کنار جاده مخصوص به راحتی میتوانید تاکسی برای مبدان آزادی بیابید .

محاسن خرید آپارتمان در گرمدره و زندگی در آن :

نزدیکی به تهران و کرج و دسترسی مناسب برای رفت و آمد
نزدیکی به دو ایستگاه مترو ، ایستگاه گرمدره و ایستگاه اتمسفر
قیمت بسیار مناسب آپارتمان نسبت به نوع ساخت آپارتمان ها و همچنین موقعیت مناسب حتی برای سرمایه گذاری
وجود امکانات بسیار زیاد بازاری از جمله وجود فروشگاه رفاه بزرگ و فروشگاه بزرگ هایپر فامیلی
وجود انواع مغازه ها جهت رفع نیاز شما مانند انواع فروشگاه لبنیاتی ، ساختمانی ، آریشگاه زنانه و مردانه در نزدیکی شما
وجود انواع نانوایی به فاصله کمتر از چند دقیقه با خانه شما
وجود انواع فست فودها و چندین رستوران و کترینگ با کیفیت خوب
وجود آزمایشگاه تشخیص طبی ، درمانگاه با حضور دکتر های عمومی و تخصصی و داروخانه مرکزی و انواع مطلب های دندانپزشکی
دارای کتابخانه شهر و پارک مرکزی گرمدره که با درختهای بید خود در تابستان و بهار چشم نواز است
دارای مدرسه دخترانه و پسرانه در همه مقاطع

در کل از لحاظ امکانات شهری برای شهری اینچنین کوچک میتوان گفت شما کافی است پیاده در شهر قدم بزنید تا تمام نیازهای خود را برطرف نمایید و نیاز نباید تا برای تهیه چیزی حتما با خودرو بیرون بروید و یا پیاده روی زیادی انجام دهید . به قول معروف همه چیز دم دست است .

معایب خرید آپارتمان و زندگی در گرمدره :

نبودن یک مرکز پزشکی مجهز و بیمارستان در شهر – نزدیکترین بیمارستان به شما شهید چمران کرج و یا تریتا در اتوبان همت است که حدود 15 ت 20 دقیقه ( اگر ترافیک نباشد ) زمان خواهد برد تا به آنجا برسید . این مهمترین ایراد این شهر است .

تجربه شخصی یکی از ساکنین که از تهران به شهر گرمدره رفته و حدود 3 سال است در آنجا زندگی میکند :

ما به طور اتفاقی به گرمدره آمدیم و در ابتدا باید بگویم فضای بومی گرمدره بالا تو ذوقمان خورد ( البته الان بعد از سه سال خیلی پیشرفت کرده ) قصد داشتیم بازگردیم که توسط یکی از املاک ها ترغیب شدیم تا شهرک شاهد را نیز ببینیم و با دیدن شهرک شاهد کمی نظرمان تغییر کرد و شروع به دیدن خانه ها کردیم . در ابتدا نقشه های بی ربط خانه ها نظرمان را جلب نکرد ولی هر چه جلو میرفتیم امیدوارتر میشدیم ( البته اون موقع انقدر آپارتمان ساخته نشده بود ) . بیشتر آپاتمانها اینجا ( گرمدره ) به صورت خام فروخته میشوند یعنی دیوارها گچ است و خانه شوفاژ و پکیج و کولر و شیرآلات ندارد ولی خب همین امر باعث شده تا قیمت نیز پایین بیاید البته این برای ما یک فرصت شد چرا که توانستیم خانه را آنطور که دلمان میخواهد طراحی کنیم و شاید این یک مزیت باشد .
اینجا همه چیز در دسترس است و مشکلی بایت تهیه نیازهایمان نداریم ، یک درمانگاه مجهز هم هست ولی بیمارستان و یک اورژانس مجهز نیست که خودش مسئله مهمی است . البته یک بار که نیاز به اورژانس بود با تماس به 115 خیلی سریع اورژانس آمد گویی یک ماشین اورژانس در اطراف مستقر است . در کل با توجه به اینکه توانستیم خانه بخریم راضی هستیم . چیزی که باید گفت ترافیک صبحگاهی تهران است که برای اینکه صبح ها سر کار برویم حدود یک ساعت از گرمدره تا محل کارمان که میدان صنعت است زمان میبرد و آن هم به خاطر ترافیک صبحگاهی در اتوبان تهران و اتوبان همت است .
پیشنهاد میکنید که افراد در گرمدره خانه بخرند ؟
اگر محل و کار و خانواده شان تهران است و توان مالی دارند که در تهران بخرند ولی اگر نمیخواهند اجاره نشین باشند و بودجه شان برای خرید خانه در گرمدره میرسد حتما اینجا خانه بخرند چرا که هم اپارتمان ها بسیار متنوع شده و هم شهر در حال پیشرفت و پوست انداختن است و البته بدانند که باید هر روز 35 کیلومتر بروند و بیایند  .
مردم و بومی های گرمدره چگونه اند ؟
ما برای خرید خانه به چندین نقطه از تهران در جنوب تهران و چندین شهرک در منطقه 22 رفتیم و بعد اتفاقی به گرمدره کشانده شدیم ، باید بگویم مردم خود گرمدره و بومی ها بسیار فرهنگ خوبی دارند و بسیار خونگرم هستند البته کمی در بحث آپارتمان نشینی مسائلی هست که آن هم الان بسیار خوب شده . نکته ای که وجود دارد حضور خانواده های افغان در شهر است که شاید به دلیل وجود کار به جهت ساخت و ساز زیاد در این منطقه باشد و البته ما در این مدت چیز خاصی ندیدیم و امنیت خوبی هم در شهر هست .

سخن اخر :

اینکه شما بخواهید در این شهر خرید انجام دهید و یا نه تصمیمش کاملا با شماست و ما فقط سعی کردیم نکاتی را بازگو کنیم تا شاید بتواند دیدی کامل تر نسبت به این شهر پیدا کنید و تصمیم درستی بگیرید . شاید زمانی که به مشاورین املاک مراجعه کنید آنکه در شهر اندیشه است چیزی میگوید و آنکه در گرمدره است چیز دیگر ولی شما میتوانید با خواندن این مطلب دید بهتری نسبت به این شهر پیدا کنید و بهترین چیزی که ما به شما میگوییم این است که علاوه بر دیدن آپارتمان ها در هر شهری بهتر است از خودرو پیاده شوید و حداقل 10 دقیقه در آن محدوده پیاده روی کنید تا کلیت شهر دستتان بیاید .

تبلیغات ارزان

34 دیدگاه در “بررسی کامل خرید خانه در گرمدره

 1. ما ۲ سالی هست تو گرمدره خریدیم خونه ، زیاد حق انتخاب نبود ولی الان خیلی دارن میسازه و گرون هم شده

  1. چند سال پیش گرمدره قیمتاش کمتر از اندیشه بود ، الان اندیشه گرونتر شده این یعنی مدیریت شهری گرمدره تا جایی که بشه داره شهر رو از بین میبره

 2. من 4 ساله ساکن گرمدره ام در کل راضی ام ولی مسیر دیگه داره خسته کننده میشه ولی با این گرونی دیگه جابجایی سخته

 3. شهرک آسمان البرز منظقه مناسبی برای زندگی میباشد و رشد چشمگیری در آینده نسبت به دیگر مناطق خواهد داشت .

 4. خیلی داره گرمدره شلوغ میشه و شهرداری هم اصلا به فکر نیست فقط بلدن زیر آپارتمان ها مغازه بزنن یعنی واقعا شهر و خراب کردن … فقط نزدیکی به تهرانش خوبه وگرنه به درد نمیخوره

  1. آقا من از سال ۹۴ تو گرمدره ام … واقا گل گفتی … همین الانم منفجر شده

 5. من شنیدم خیلی از سنداش معارضه ای از آب در اومده درسته؟ کسی اطلاعاتی داره؟

 6. واقعآ شهرداریش رسیدگی نمیکنه.الان چند ماهه انتهایه بلوار که به کوهک میخوره هیچکدام از تیرچراغ برق ها روشنایی نداره.و قسمت پایین گرمدره کوچه و خیابوناش تاریکه..امیدوارم شهرداری رسیدگی کنه

  1. شهرداری که فاجعه اس ، زیر اکثر خونه ها تجاری بی مورد داده ، اون گرمدره بالا که عصرها قفله … شهرداریش واقعا بیخوده

 7. کجای گرمدره خوبه،کسی رو میشناسین که آپارتمان خوش نقشه و مصالح خوب داشته باشه

  1. اگر رفت و آمد براتون مهمه ، گرمدره بالا تو شهرک ابوذر ، گرمدره پایین شهرک شاهد اطراف پارک خوبه … در کل خونه خوب کمه و نقشه ها فاجعه اس… اونی هم که خوب میسازه خیلی گرون میگه

 8. تو شب روشنایی خیلی کمی داره و یه سری جاها که اصلا یه دونه هم تیر چراغ برق نیست!!!

  سگ ولگرد هم خیلی زیاد داره. خیلی

  ساخت ساز هم خیلی زیاده و اگر واقعا زیرساخت ها بخواد همینطوری پیش بره، فاجعه ست. شهرداری هم که واقعا به نظرم خیلی مطلوب کار نمیکنه. گرمدره میتونه در آینده خییییییلی رشد داشته باشه اگر شهرداری درست کار کنه.

  جدیدا داره جواز ساختمان های 10 طبقه و حتی بیشتر رو هم میده!!

  1. گرمدره میتونست خیلی خوب بشه ولی شهرداری به معنای واقعی داره گند میزنه به شهر ، شما درست میگی میتونست رشد بکنه ولی اینطوری جلو بره داره منفجر میشه

 9. از وقتی ته همت رو بستن یه کم اومدن از سمت تهران پیچ تو پیچ شده امیدوارم یه راهی بدن از تو همت به گرمدره

 10. سلام
  دوستان اگر قصد زندگی دارین و مجبورین ، بیاین گرمدره وگرنه واقعا داره بد میشه ، فقط کافیه بیاین تو خیابان لطفی و معراج و کوچه پسکوچه ها عصرها ساعت ۶ تا ۸ گشتی بزنید تا ببینید چه شلوغ شده و زیر خونه ها همش مغازه دادن ، اونم تو کوچه !!! چندتا پاساژ ساختن که واقعا بیخوده ، ولی خب نزدیک تهرانه

  1. سلام بنده خودم حدود ۶ ماه هست اومدم گرمدره و کل منطقه رو گشتم بنظرم فقط دنبال واحد تو مجتمع اسمان البرز باش هم محیط بسیار خوبه هم خوش ساخت هست و اینکه بنظرم نسبت ب بقیه جاهای شهر رشد خیلی بیشتری داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...

دوره آموزش حرفه ای ساخت تور مجازی

آموزش جامع برنامه 3dvista ، حرفه ای ترین برنامه ساخت تور مجازی + آموزش برنامه krpano + قالب تور مجازی املاک آماده برای ساختن تور مجازی املاک / پشتیبانی حرفه ای