تور مجازی املاک و نکات طلایی برای تور مجازی حرفه ای تر

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید حتما تور مجازی املاک را برای وب سایت خود و یا مشاور املاک خود انجام میدهید و یا میخواهید ساختن تور مجازی را شروع کنید .

1 : برای تور مجازی املاک چه دوربینی نیاز دارید

اول بگوییم که برای ساختن تور مجازی از طریق عکاسی چند روش وجد دارد :
1 : عکاسی 360 درجه بوسیله دوربین حرفه ای dslr  و تجهیزات مخصوص
2 : عکاسی بوسیله دوربین های 360 درجه
اگر بنا باشد فردی به عنوان عکاس حرفه ای در زمینه تور مجازی فعالیت کند حتما پیشناهد میکنیم به سراغ روش اول برود و با تجهیزات حرفه ای عکسی حرفه ای بگیرد .
ولی شما قرار است برای فایل های املاک خود تور مجازی املاک تهیه کنید و یکی از فاکتور های مهم در این زمینه سرعت عکاسی است !
برای اینکه شما سرعت عکاسی را بالا ببرید بهترین گزینه استفاده از دوربین 360 درجه است ولی نوع دوربین بسیار با اهمیت است ! استفاده از دوربین 360 باعث میشود تا کیفیت عکسها پایین تر از نوع حرفه ای آن باشد ولی خود این کیفیت ارتباط مستقیم با نوع دوربین دارد :

نکته طلایی : دوربین 360 با کیفیت عکس خوب خریداری کنید ، بسیاری دوربین های 360 مناسب فیلمبرداری هستند و نه عکاسی !

در اینجا تعدادی از دوربین های 360 که برای عکاسی بسیار مناسب هستند را مرفی میکنیم : دوربین 360 شیائومی میجیا ، دوربین 360 ال جی ، دوربین 360 اینستا وان ایکس ، دوربین 360 ریکو تتا وی ، دوربین 360 ریکو تتا زد وان

دوربین هایی که در بالا اشاره کردیم دوربین هایی با قیمت مناسب برای عکاسی و ساختن تور مجازی املاک هستند .

2 : در هنگام عکاسی چه نکاتی باید رعایت شود :

عده ای با خود تصور میکنند که خرید دوربین 360 راه را برای ساختن تورمجازی ای مناسب هموار کرده است و شروع به عکاسی میکنند ولی باید بدانید که نتیجه نهایی به نوع عکاسی بسیار وابسته است.
بسیاری تور مجازی املاک دیده ام که قرار بوده تا با استفاده از واقعیت مجازی مشتری ها درکی درست از ملک به دست بیاورند ولی نتیجه برعکس شده و با دیدن تورمجازی فقط بیشتر گیج شده اند !
پس باید چه کار کرد ؟ بهتر است در هنگام عکاسی به نکات زیر توجه کنید : نکات طلایی

1: همیشه از یک تک پایه استفاده کنید و دوربین را روی آن نصب کنید
2: نقطه به نقطه جلو بروید تا زمان کار با نرم افزار کارتان راحت تر باشد
3: دوربین را جایی قرار دهید تا قسمتی از نمای قبلی و قسمتی از نمای بعدی دیده شود ( این کار بسیار مهم است برای درک بهتر مکان ) مثال : خانه یک حال دارد که دو در اتاق خواب درآن دیده میشود شما عکس داخل حال را به گونه ای باید بگیرید که درهای اتاق خواب دیده شود و در نمای اتاق خواب دوربین را جایی قرار دهید که مقداری از نمای بیرون در هم دیده شود در این حالت زمانی که کاربر نمای داخل حال را میبیند متوجه اتاق ها میشود و زمانی که وارد اتاق میشود با دیدن اندکی از نمای حال فضا را درک میکند .
سوال : اتاق خواب بزرگ است و من میخواهم فقط یک عکس از وسط اتاق بگیرم چکار کنم ؟ نمای داخل حال را دوتا کنید به گونه ای که در نمای اول حال مقداری از نمای راهروی ورودی دیده شود و قسمتی از حال و در نمای دوم در اتاق خواب دیده شود و نمای حال در حقیقت نمای دوم حال جلوی در اتاق خواب است که هم داخل اتاق خواب را میبیند و هم حال را و حالا اگر عکس اتاق خواب را در مرکز آن بگیرید باز فضا گم نمیشود و کارر فضا را درک میکند .

تور مجازی املاک
4: داخل سرویسها را با در باز عکاسی کنید تا کاربر فضا را گم نکند .
5 : شاید این نکته کمی تعجب آور باشد ولی سعی کنید از مود تمام اتومات استفاده کنید در دوربین های 360 همیشه حالت اتوماتیک بهترین نتیجه را میدهد .
6: وسایل را با اجازه صاحبخانه  جابجا کنید تا فضا بهتر دیده شود و اگر ملک خالی است وسایل اضافی را که باعث نامنظم بودن میشود را بردارید .
7: نور ساختمان برای مشتری ها بسیار با اهمیت است سعس کنید در روز عکاسی کنید .
8: گاهی نمای ساختمان نورپردازی دارد بنابراین حتما علاوه بر عکس نمای روز عکس نمای شب را هم بگیرید ( این کار باعث میشود تور مجازی شما کاملتر باشد )

3 : برای تور مجازی املاک از چه نرم افزاری استفاده کنیم

با توجه به گسترش استفاده از تلفن های هوشمند یکی از مهمترین فاکتور های نرم افزاری برای تورمجازی سرعت بارگزاری تصاویر و همچنین اجرا در موبایل است .
ولی برای انتخاب نرم افزار مناسب باید دید هدف شما از تورمجازی ملک چیست و ملک شما از چه نوعی است .
حالت اول : مثلا اگر شما یک مشاور املاک هستید و در حال تورمجازی تمامی فایل های خرید و فروش و اجاره خود هستید و میخواهید آنها ار در وب سایت خود و یا گوشی خود به مشتری ها نشان دهید بهتر است تورمجازی شما فضایی خلوت داشته باشد و بیشتر تمرکز بر روی عکسهای 360 و لینک شدن تصاویر باشد تا مشتری راحت تر فضای خانه را درک کند و درگیر منوها و یا موسیقی و صدا و … نشود چرا که اطلاعات تکمیلی را یا از خود شما خواهد گرفت و یا حتما در وب سایت شما وجود دارد ، او در تورمجازی به دنبال قیمت نیست او فقط میخواهد درک درستی از ملک پیدا کند .
حالت دوم : حال فرض کنید شما قرار است برای فروش یک پروژه 180  واحدی با امکانات مختلف تورمجازی بسازید و به نمایش عمومی بگذارید در اینجا شاید لازم باشد علاوه بر عکسهای 360 درجه حتما از منوها مختلف و انواع توضیحات نوشتاری و یا نریشن بر روی تورمجازی استفاده کنید تا مشتری اطلاعات تکمیلی را نیز همانجا ببیند و به قول معروف تورمجازی خودش در شان چنین پروژه ای باشد .

برای حالت اول بهتر است از برنامه کی آر پانو krpano استفاده شود چرا که کار با آن راحت و سریع است و بهترین گزینه برای ساختن تورمجازی زیاد است یعنی اگر شما در یک روز 10 ملک را عکاسی کنید در یک روز هم به راحتی 10 تور مجازی آن را خواهید ساخت .
ولی برای حالت دوم بهتر است از برنامه ای مثل تری دی ویستا 3dvista  یا پانوتور پرو استفاده کنید ( البته پانوتور پرو را به جهت خروجی بسیار حجیم آن پیشنهاد نمیکنیم ) چرا که در این برنامه ها به راحتی میتوانید امکاناتی نظیر قرار دادن نقشه ملک ، قرار دادن نریشن توضیحات روی هر نما ، قرار دادن توضیحات متنی روی تصاویر  بسیاری امکانات دیگر استفاده کنید و خب البته کمی کار با آن زمان بر خواهد بود .

نکته طلایی در نرم افزار :

یکی از مهمترین امکانات تورمجازی لینک شدن تصاویر به هم یا همان هات اسپات ها و فلش های راهنمایی کننده تماهاست .
در تمامی نرم افزار ها این امکان وجود دارد تا نقطه شروع چرخش نما را تعیین کنید و بسیاری از افراد این نکته مهم را رعایت نمیکنند و مخاطب خود را گیج میکنند !
یعنی چی ؟
حالت اشتباه : در نمای اول ، من در ورودی ساختمان را میبینم و یک فلش هدایت کننده که من را به داخل حیاط راهنمایی میکند > کلیک میکنم > زمانی که نمای دوم باز میشود من داخل حیاط هستم و پارکینگ را میبینم > لحظه ای گیج میشوم که چه شد ؟ الان کجام ؟ تا تصویر را بچرخانم و در ورودی حیاط را ببینم  .
حالت درست : در نمای اول ، من در ورودی را میبینم > روی فلش کلیک میکنم > وارد حیاط میشود > ولی حالا در همان ابتدا پشت در ورودی را میبینم و میفهمم که از داخل کوچه وارد شده ام و اکنون داخل حیاطم چون در همان اول دری را میبینیم که روی آن کلیک کرده ام و بعد از درک مسیر تصویر را میچرخانم و به تور خود ادامه میدهم .

شاید در 80 درصد تور های مجازی املاک این مشکل  حالت اول وجود دارد ( که امیدواریم بعد ار خواندن این مطلب دیگر شاهد نباشیم ) و باعث میشود تا مشتری و مخاطب شما متوجه مسیر حرکتی خود نشود .

تور مجازی املاک

در آخر امیدواریم این مطلب توانسته باشد کمکی کند تا  کیفیت تور مجازی املاک در سطح اینترنت ارتقا بیابد و کاربران برای دیدن مجازی املاک بیشتر ترغیب شوند .

یک دیدگاه برای “تور مجازی املاک و نکات طلایی برای تور مجازی حرفه ای تر

  1. خیلی خوب بود استفاده کردم ، فقط یه تجربه شخصی بگم که من اول دوربین سامسونگ خریدم به خاطر قیمتش ولی نتیجه فقط یه جمله شد که مشتریا میگفتن زیاد واضح نیست بهتره بریم ببینیم ملکو و واقعا سرخورده شدم بعدش اینستا گرفتم و خیلی بهتر شد کارا ، فقط به کیفیت توجه کنید تا عکسها واضح باشه وگرنه ملکتون بدتر دیده نمیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...

دوره آموزش حرفه ای ساخت تور مجازی

آموزش جامع برنامه 3dvista ، حرفه ای ترین برنامه ساخت تور مجازی + آموزش برنامه krpano + قالب تور مجازی املاک آماده برای ساختن تور مجازی املاک / پشتیبانی حرفه ای