تور مجازی خود را بسازید

امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و رشد چشم گیر استفاده از گوشی های هوشمند شاهد آن هستیم که سطح توقع مشتریان نیز بالا رفته و به دنبال تبلیغاتی نوین هستند ! تور مجازی و عکاسی ۳۶۰ درجه نیز یکی از ابزارهای نوین تبلیغاتی به شمار میرود و با توجه به پیشرفت بسیار زیاد در زمینه دوربین های عکاسی و دوربین های ۳۶۰ درجه تبدیل به گزینه مورد نیاز معرفی یک مجموعه شده است ، با ما همراه باشید با معرفی تور مجازی و نحوه کار با سامانه تور مجازی مشاغل ، ببین برو . 

تور مجازی چیست ؟ ببین برو چیست ؟

تور مجازی چیست ؟ چگونه عمل میکند ؟ و به چه دردی میخورد ؟

 

پروژه عکاسی ۳۶۰ درجه ( پانوراما ۳۶۰ درجه ) ( عکس کروی ) و انجام تور مجازی در حقیقت یک نوع پروژه خدماتی است که می تواند از سوی عکاسان و افرادی که در حال انجام پروژه های تحت وب و طراحی و ساخت وب سایتها میباشند انجام شود . در این پروژه تمرکز اصلی بر روی ۳ چیز خواهد بود ، اول عکاسی پانورامای ۳۶۰ درجه و عکاسی کروی – دوم تبدیل اینگونه عکسها ( کروی و ۳۶۰ درجه ) به تور مجازی و سوم کاربردی کردن ۲ مورد قبل یعنی قرار دادن تور مجازی ساخته شده بر روی سایت شخصی و یا قراردادن در سایت ببین برو به جهت دیده شدن بیشتر .

امروزه با توجه به پیشرفت های بسیاری که در زمینه عکاسی و عکاسی ۳۶۰ درجه صورت گرفته است  ، شاید عکسهای تک دیگر نمیتواند آن نیاز گذشته را برطرف نماید و یک مکان را به طور کامل معرفی نماید . در زمینه عکاسی نیز از روزی که دوربین های دیجیتال پا به عرصه گذاشتند انواع نرم افزارهای کامپیوتری پیشرفته نیز برای رفع نیاز عکاسان بوجود آمده که از آن جمله میتوان به نرم افزارهایی اشاره نمود که عکسها را کنار هم چیده تا عکسی پانوراما بوجود بیاید این در حالی است که در گذشته برای این کار در لابراتوآرهای آنالوگ و بوسیله دستگاه آگراندیسمان عکسها کنار هم قرار گرفته و در کنار هم چاپ میشده که کاری بسیار دشوار بود . امروزه کافی است یک عکس پانورامای ۳۶۰ درجه و یا کروی تهیه شود و یا توسط یک دوربین ۳۶۰ درجه  عکسی کروی تهیه نمود  و آن را بوسیله یک نرم افزار تبدیل به یک تور مجازی نمود در حقیقت این برنامه ها شخص بیننده را به طور مجازی در مرکز فضای عکاسی شده قرار میدهد و فرد می تواند محیط اطراف را به گونه ای که گویی در همان فضا قرار گرفته ببیند و با توجه به امکانات فراوانی که این برنامه ها در اختیار ما میگذارند فرد میتواند تصویر را بچرخاند ، جلو برود ، عقب بیاید و به چپ و راست و پائین و بالا نگاه کند و به طور مجازی گشتی در فضای مورد نظر بزند و خود را در آن فضا تصور کند . علاوه بر آن امکاناتی چون قرار دادن تک عکسها در تور مجازی به همراه نوشته و اطلاعات لازم در هر موردی ، قرار دادن ویدئو در تصویر ، هدایت بیننده به فضاها و مکانهای دیگر ، قرار دادن فایل های صوتی در تصویر ، قرار دادن نقشه برای هدایت بیننده و حتی قرار دادن گوگل مپ و ( google earth ) در این برنامه ها وجود دارد

چرا داشتن یک تور مجازی امروزه امری مهم و لازم است ؟ : امروزه استفاده از اینترنت  و گوشی های هوشمند یک امر فراگیر شده است و اکثر افراد سعی بر آن دارند تا نیازهای خود را از طریق اینترنت و گشت و گذار در صفحات وب بر طرف کنند و گاهی هم اطلاعات خود را از همین طریق کسب مینمایند . یک تور مجازی میتواند باعث شود تا مخاطب از طریق وب سایت گشت و گذاری در مکانهای مورد نظر شما بزند و علاوه بر دیدن محصولات شما با کم و کیف کار شما نیز آشنا شود و آن را بهتر درک کند و شاید همین امر باعث انتخاب شما از سوی مخاطب شود ( به طور مثال در صنعت گردشگری و توریسم و در بخش هتل ها این امر کاملا محسوس است ) و یا حتی در معرفی یک فروشگاه به دیگران میتواند مفید باشد فرض کنید که فروشگاه در محدوده دیگری از شهر باشد ، اگر این امکان فراهم باشد تا من مخاطب فضای داخلی فروشگاه را  از طریق تور مجازی ببینم به طور حتم در انتخاب من تاثیر خواهد گذاشت و شاید از منطقه ای دور به سراغ فروشگاه مورد نظر بروم . بنابراین امروزه داشتن یک تور مجازی میتواند مفید فایده باشد .

ببین برو چیست ؟ 

ببین برو  وب سایت و اپلیکیشینی است که شما میتوانید تور مجازی شغل یا مکان خود را در آن ثبت نمایید و مکان خود را در آن به نمایش بگذارید و در کنار آن اطلاعات شغلی خود را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارید . در حقیقت زمانی که شما تور مجازی شغل و مکان خود را تهیه میکنید نیاز خواهید داشت تا آن را در بستر اینترنت برای مخاطبان خود به نمایش بگذارید و این خود نیازمند تهیه وب سایت و دامنه و هاست است که خود شامل هزینه و وقت زمان است این در حالی است که شما میتوانید تور مجازی خود را تهیه کرده و آن را در ببین برو ثبت نمایید و با پرداخت هزینه اندکی تور مجازی خود را در فضای مجازی نشر دهید . همچنین اگر تور مجازی خود را در گوگل و یا وب سایت خود قرار داده اید میتوانید آن را کاملا رایگان در ببین برو ثبت کرده تا مخاطبان بیشتری آن را ببینند .

چگونه تور مجازی خود را بسازم ؟

 1. مهمترین چیزی که برای ساختن یک تور مجازی لازم داریم داشتن یک عکس کروی درست و اصولی از محل و مکان مورد نظرمان است ، شما در ابتدا باید از قسمتهایی که میخواهید در تور مجازی به نمایش درآید عکس کروی صحیح تهیه نمایید ( این کار میتوانید توسط خود شما بوسیله تجهیزات حرفه ای مانند عکاسی با دوربین dslr و آماتور و یا عکاسی با دوربین ۳۶۰ درجه و  حتی گوشی تلفن همراه هوشمند شما انجام شود و یا توسط عکاسان حرفه ای تهیه شود که نام عکاسان در صفحه هر تور مجازی موجود است و میتوانید از بین آنها انتخاب نمایید ).

 2. پس از تهیه عکس کروی از محل مورد نظر لازم است تا این عکس کروی توسط برنامه های ساخت تور مجازی به یک تور مجازی تبدیل شود ، شما میتوانید در صورت داشتن دانش و مهارت لازم خودتان این کار را انجام دهید و یا برای حرفه ای تر شدن تور مجازی خود این کار را به افراد ماهر بسپارید و یا میتوانید عکس کروی خود را برای ما ارسال کنید تا ما آن را تبدیل به تور مجازی کرده و درصفحه شما شما قرار دهیم . ( استفاده از خدمات میزبانی تور مجازی )

 3. پس از درست کردن تور مجازی خود لازم است تا برای اینکه آن را در ببین برو قرار دهید و یا به دیگران نشان دهید تور مجازی خود را بر روی بستر اینترنت ( بر روی وبسایت خود و یا هاست و … ) قرار دهید و اگر هم فضای اینترنت ندارید نگران نباشید و با ببین برو تماس بگیرید . چرا که میتوانید با پرداخت هزینه ای اندک تور مجازی خود را با میزبانی ما در بستر اینترنت قرار دهید و شما فقط یک بار پرداخت میکنید .

 4. پس از قرار دادن تور مجازی خود بر روی بستر اینترنت لازم است تا لینک تور مجازی خود را در قسمت وارد کردن لینک تور مجازی در فرم ثبت اطلاعات قرار دهید تا تور مجازی شما بر روی صفحه  شما در سامانه تور مجازی نشان داده شود .

 5. و یا میتوانید تمامی فایلهای تور مجازی خود را که توسط برنامه های ساخت تور مجازی خروجی گرفته اید به صورت یک فایل زیپ شده برای ما ارسال نمایید ( میزبانی تور مجازی ) تا ما تور مجازی شما را در سایت بارگزاری کرده و آن را صفحه خودتان در ببین برو نشان دهیم .

 6. در نهایت در صورت داشتن هر گونه سوالی در خصوص نحوه ساختن تور مجازی میتوانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید

چگونه تور مجازی خود را در ببین برو ثبت نمایم ؟

 1. در ابتدا در سایت بوسیله شماره تلفن همراه خود ثبت نام نمایید . ( شماره شما نام کاربری شماست )

 2.  بر روی دگمه ثبت رایگان تور مجازی ( در سایت و در موبایل در منوی اصلی ) کلیک نمایید .

 3. یک بسته را با توجه به نیاز و قابلیت های بسته ها انتخاب نمایید . ( ثبت شغل در ببین برو رایگان است )

 4. فرم ثبت اطلاعات خود را به طور کامل پر نمایید و حتما نام فروشگاه و یا مکان و آدرس دقیق را وارد نمایید . 

 5. در صورتی که تور مجازی خود را ساخته اید ( توسط خودتان و یا عکاسان حرفه ای )   لینک تور مجازی را در قسمت لینک تور مجازی وارد نمایید ، یا عکس کروی را برای ما ارسال نمایید و یا فایل فشرده تور مجازی را برای ما ارسال نمایید ( مورد آخر در بسته های میزبانی تور مجازی) – در صورتی که تور مجازی شما از سایت سازنده بارگزاری میشود به جهت رعایت قوانین کپی رایت حتما نام سازنده را بنویسید .

 6. درخواست شما پس از بررسی تایید و یا علت عدم تایید به شما اعلام خواهد شد .

 تور مجازی گـــوگـــل + ببین برو

بر کسی پوشیده نیست که گوگل به عنوان سایتی که رتبه یک را در جهان داراست بستری عالی برای ثبت شغل و اطلاعات شغلی شما است . 

ولی با نگاهی اجمالی به تور مجازی گوگل و نوع لینک شدن فضاها داخل تور مجازی و نداشتن رابط کاربری انعطاف پذیر پیشنهاد ما به افرادی که میخواهند تور مجازی شغل خود را تهیه نمایند این است که با توجه به اینکه لازمه اولیه داشتن تور مجازی تهیه عکس کروی گسترده است ( که این مرحله شامل هزینه برای کارفرما است ) بهتر است تا عکسها بوسیله افراد متخصص و برنامه های ساخت تور مجازی تبدیل به تور مجازی حرفه ای با تمام امکانات شود تا ویژگی های زیر شامل تور مجازی شود : 

۱ : شما با داشتن تور مجازی مستقل فایل تور مجازی خود را دارید و میتوانید از تور مجازی خود به صورت آفلاین نیز استفاده نمایید ( گوگل فقط آنلاین است )

۲ : با ثبت تور مجازی خود در ببین برو میتوانید عکسهای تک ، اطلاعات و توضیحات شغلی ، ساعت کاری خود و آدرس دقیق خود و شماره تماس خود را به همراه مسیریابی در صفحه اختصاصی خود داشته باشید و با رابط گرافیکی ساده ای که ببین برو دارد با مخاطبان خود ارتباطی بهتر برقرار نمایید . همچنین هر زمان که نیاز به تغییر اطلاعات بود به راحتی اطلاعات خود را تغییر دهید . 

۳: با توجه به مسائل اخیر کشور و تحریمها شرط عقل است که خود را در سایتی غیر از گوگل معرفی نمایید تا اگر زمانی برای گوگل مشکلی بوجود آمد شما خیالتان راحت باشد . 

۵: همچنین میتوانید عکسهای کروی خود را در بستر تور مجازی گوگل قرار داده و شغل خود را در ببین برو ثبت نمایید تا بیشتر دیده شود .

بنابراین و با توجه به توضیحات بالا ثبت تور مجازی در ببین برو منطقی تر است چرا که هم از خدمات ببین برو استفاده خواهید کرد و هم در گوگل ثبت شده و تور مجازی گوگل را نیز خواهید داشت . 

هم اکنون تور مجازی خود را ثبت نمایید

اگر تور مجازی از شغل و محل کار خود نساخته اید هم اکنون شروع کنید و بعد از ساختن تور مجازی آن را در ببین برو ثبت نمایید .


ثــبــت رایــــــــگــــان تور مجازی