شب یلدا و خوراکی های خوشمزه این شب

شب یلدا در حقیقت به آخرین شب پاییز میگویند که به بلندترین شب سال نیز معروف است .
شاید واقعا آنطور که فکر کنید بلندی این شب زیاد هم نباید ولی به هر جهت همین امر باعث شده تا بهانه ای باشد برای جمع شدن خانواده در کنار هم و شادی کردن و خوردن خوراکی های خوشمزه .

علاوه بر جمع شدن در کنار هم مدتی است که به این بهانه افراد به هم هدیه میدهند و هدیه میگیرند . ولی همچنان خوراکی های این شب است که معروف است .

1 : انار دان کرده

انار یکی از میوه های پاییزی است که پای ثابت این شب است و بسیاری از خانواده ها آن را دان میکنند و با گل پر میخورند .

2: هندوانه

هندوانه نیز یکی از خوراکی های  این شب است و شاید به نوعی نماد این شب نیز شده است چنانکه میبینیم بسیاری از کیک ها و شیرنی های شب یلدا شکل و شمایل هندوانه به خود میگیرند .

3: لبو

بعله لبو هم یکی دیگر از خوراکی های این شب به حساب می آید البته لبو به اندازه هندوانه و انار دارای اهمیت نیست ولی اگر بخواهید سفره یلدایی شما رنگین باشد لبو میتواند این نقش را بازی کند .

4: باقالی

باقالی پخته با پوست هم در سفره های شب یلدا دیده میشود و با گل پر بسیار لذت بخش است .

5: آجیل شب یلدا

آجیل شب یلدا نیز مخصوص این شب با خشکبار مختلف مانند فندق و گردو و شیرینی مانند باسلق ترکیب میشود و به فروش میرسد البته بسیاری هم هستند که سر سفره انواع تخمه را قرار میدهند که امری سلیقه ای است .

موادری که گفته شد جزو مهمترین و مرسوم ترین خوراکی های این شب محسوب میشود . شما هم اگر خوراکی را در شهر یا محل زندگی خود استفاده میکنید برای ما پیام بگذارید . همچنین میتوانید اطلاعات جامعی را در ویکی پدیا نیز بخوانید – اینجا کلیک کنید

کارت هدیه آنلاین و مجازی کلیدک با انواع طرح شب یلدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...

دوره آموزش حرفه ای ساخت تور مجازی

آموزش جامع برنامه 3dvista ، حرفه ای ترین برنامه ساخت تور مجازی + آموزش برنامه krpano + قالب تور مجازی املاک آماده برای ساختن تور مجازی املاک / پشتیبانی حرفه ای