عکاسی 360 و تور مجازی و یا عکاسی تک برای تبلیغات ؟

تبلیغات یکی از آن مقوله هایی است که از گذشته برای معرفی یک محصول و یا خدمات مورد استفاده بوده است و افراد و یا سازمان ها برای معرفی خود از آن در جهت فروش بیشتر و یا شناخت بیشتر استفاده میکرده اند .
در دنیای تبلیغات روش ها و متد های گوناگونی وجود دارد مانند تبلیغات چاپی مانند تهیه کاتالوگ و بروشور و یا تراکت ها و یا تبلیغات در روزنامه ها و مجلات و … تبلیغات تصویری مانند تبلیغات در تلویزیون و جدیدا تبلیغات در شبکه های اجتماعی و مجازی و وب سایتها و … .
در این مطلب میخواهیم بگوییم که اگر شما شغلی دارید که نیازمند دیده شدن محیط شما توسط مشتریان شماست و یا محیط شغلی درست کرده اید که بسیاز جذاب اشت و دیدن آن در جذب مشتری تاثیر گذار خواهد بود کدام روش تبلیغاتی میتواند به شما کمک بیشتری بکند ؟ عکاسی تک و یا عکاسی 360 درجه و ساهتن تور مجازی از محیط ؟

عکاسی تک و تبلیغاتی :

در این نوع عکاسی ، عکاس با حضور در محل شما اقدام به عکاسی از قسمتهای مختلف محیط شما خواهد کرد و یکی از ویژگی های این روش این است که شما میتوانید از عکسها در شبکه های اجتماعی استفاده کنید و از طرفی اگر قصد چاپ کاتالوگ و بروشور و یا تراکت را داشته باشید میتوانید از عکسها استفاده نمایید . و یا اگر بخواهید تبلیغاتی مانند بیلبورد های تبلیغاتی داشته باشید از محیط خودتان عکس خواهید داشت . همچنین این امکان وجود دارد تا با نورپردازی های خاص محیط شما را زیبا تر نشان داد و اگر حتی ایرادی نیز دارد آن را ادیت نمود  .
همانطور که میبینیم ویزگی های عکاسی تک از  محیط کم نیست ، یک نکته ولی جا ماند و آن هم اینکه آیا مخاطب شما توانسته با دیدن عکسهای شما درک درستی از محیط به دست بیاورد ؟

عکاسی 360 و ساختن تور مجازی :

در این نوع عکاسی ، عکاس بوسیله دوربین 360 درجه و یا برای حرفه ای تر شدن عکسها توسط دوربین dslr  و تجهیزات مخصوص عکاسی 360 اقدام به تهیه عکسهای کروی میکند ، اگر این نوع عکسها با دوربین dslr گرفته شود این امکان وجود دارد تا از انها به عنوان عکسها تک نیز در جهت اهداف چاپی استفاده نمود . عکسهای کروی توسط نرم افزارهای تهیه تور مجازی تبدیل به تور مجازی شده و قسمتهای مختلف محیط به همدیگر ارتباط داده میشود به طور مثال جلوی در ورودی به داخل اتاق و داخل اتاق به اتاق بعدی و … تور مجازی این قابیلت را دارد تا در گوشی تلفن همراه و تبلت و کامپیوتر به نمایش درآید ( هم آنلاین و هم آفلاین ) و مخاطب به صورت غیر حضوری در مرکز هر نما قرار میگیرد و با تمان دادن موس و یا حرکت انگشت در گوشی میتواند عکس را بچرخاند و اطراف را نکاه کند . همچنین با تشخیص اینکه کجای محیط قرار گرفته تصمیم بگیرد به کدام سمت حرکت نماید .
بنابراین در تور مجازی این امکان وجود دارد تا مخاطب شما به صورت غیر حضوری در محیط شما کاملا گشت بزند و این باعث میشود تا درک درستی از آنجا به دست آورد .
مهمترین ویزگی تور مجازی این است که مخاطب کاملا متوجه خصوصیات مکان خواهد شد و دیگر نیاز به تجسم ابعاد ان مکان را ندارد چرا که آن را میبیند

کدامیک ؟

تکنولوژی با سرعت زیادی در حال حرکت رو به جلوست و نیاز مخاطبان ما نیز در حال تغییر است ، روزگاری بود که مخاطب ما توجه زیادی به روزنامه ها و مجلات و تراکتها میکرد ولی گوشی های هوشمند امروز جای بسیاری از آنها را گرفته است و بیشتر افراد سرشان در گوشی است ( فارق از خوب یا بد بودن این مسئله ) ، تکنولوژی این امکان را به ما داده است تا در کنار معرفی شغلمان محیط آن را نیز به مخاطبانمان نشان دهیم و تور مجازی بهترین گزینه برای این مورد است ، اگر قرار است مخاطب شما تبلیغات شما را داخل گوشی ببیند پس چرا تور مجازی آن را نبیند ؟
دو حالت دارد یا شما از محیط کاریتان عکس تهیه نمیکنید که مشخص است نیازی به معرفی تصویری ندارد و یا عکاسی میکنید که بنابراین عکاسی 360 و تور مجازی شما را کامل معرفی خواهد کرد .

آیا یک لبنیاتی یا خشکشویی یا کفش فروشی  تور مجازی میخواهد ؟

بگذارید بگوییم آیا اینها نیاز به تبلیغات دارند یا نه ؟
اگر پاسخ منفی است که هیچ و اصلا نیاز به هیچ چیز ندارند !
ولی اگر پاسخ مثبت است بنابراین آنها نیازمند تهیه مواد اولیه تبلیغات هستند ، چیزهایی مانند متنی درباره خودشان ، نشان دادن محیط کاری خودشان و یا اعلام تخفیف ها و آدرس و … حال باید خود را معرفی کنند و یکی از بهترین معرفی ها از طریق شبکه های اجتماعی و فضای مجازی است . اگر یک لبنیاتی تصمیم به عکاسی از محیط خود را دارد پس چرا تور مجازی نکند ؟ مهم نشان دادن و معرفی کامل است ، سایر مشاغل نیز به همین منوال .
باید گفت تور مجازی وسیله ایست برای معرفی و تبلیغات یک مکان و میتواند در کنار سایر ابزارهای تبلیغاتی به عنوان ابزاری قدرتمند ایفای نقش کند .مخاطب امروز ما به دنبال دیدن است تا شنیدن و یا خواندن و به دنبال درک و آشنایی بیشتر از مکان مورد نظرش است تا با آگاهی آن را انتخاب کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...

دوره آموزش حرفه ای ساخت تور مجازی

آموزش جامع برنامه 3dvista ، حرفه ای ترین برنامه ساخت تور مجازی + آموزش برنامه krpano + قالب تور مجازی املاک آماده برای ساختن تور مجازی املاک / پشتیبانی حرفه ای