معرفی کتاب نقد عکس اثر تری برت

کتابی که قصد معرفی آن را داریم نامش به فارسی نقد عکس ، درآمدی بر درک تصویر نوشته تری برت است . این کتاب به همت نشر مرکز به چاپ رسیده و باید گفت ترجمه ای بسیار عالی دارد و ترجمه آن را دو استاد ارجمند اسماعیل عباسی و کاوه میرعباسی بر عهده داشته اند .

کتاب نقد عکس را نمیتوان فقط کتابی در خصوص نقد دانست بلکه کتابی است که با خواندن آن عکاسی و عکس را بهتر و بیشتر درک خواهید کرد . اگر شما دانشجو و یا هنرجوی عکاسی هستید باید گفت این کتاب را حتما بخوانید و شاید بتوان گفت اگر این کتاب را نخوانده اید قسمتی از دنیای عکاسی را از کنارش گذشته اید .
در اینجا فهرست کتاب را برای شما قرار میدهیم تا با کتاب از این طریق بیشتر آشنا شوید :

فصل اول / درباره نقد هنر

تعریف نقد / منابع نقد / انواع نقد / پیشینه منتقد / چگونگی برخورد با نقد / روابط منتقد و هنرمند / نقد نقد / ارزش نقد

فصل دوم – توضیف عکس / فصل سوم – تفسیر عکس / فصل چهارم – انواع عکس / فصل پنجم – عکسها و زمینه ها * / فصل ششم – ارزبابی عکس / فصل هفتم – نظریه : آیا عکاسی هنر است ؟

* شاید بتوان مهمترین فصل این کتاب را فصل پنجم آن دانست چرا که در این فصل تری برت به زمینه های مختلف عکس میپردازد و در همین فصل است که انواع عکس را از لحاظ مختلف بررسی میکند .

سخن ناشر درباره کتاب نقد عکس :

عکاسی ایران از حيث قدمت شانه به شانه ی عکاسی جهان می ساید و گشایش رشته ی عکاسی در دانشگاهها نیز نوید پیشرفتهای بیشتر این رشته را می دهد. اما در میان کتابها و مقاله های مربوط به عکاسی که از استقبال علاقه مندان نیز برخوردار می شوند، سهم عمده از آن کتابهای فنی و کاربردی است و جای کتابهای نظری و تحلیلی خالی است. این کتاب در راستای رفع این کمبود فراهم آمده و نویسنده ی آن که استاد ممتاز این رشته است اصول تجزیه و تحلیل و نقد عکس را که در
دانشگاههای ما نیز از واحدهای درسی است به شیوه ای کارآمد میاموزد. مخاطب کتاب دانشجویان عکاسی هستند اما بی تردید همه ی عکاسان و علاقه مندان عکاسی و هنر آن را پرفایده خواهند یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...

دوره آموزش حرفه ای ساخت تور مجازی

آموزش جامع برنامه 3dvista ، حرفه ای ترین برنامه ساخت تور مجازی + آموزش برنامه krpano + قالب تور مجازی املاک آماده برای ساختن تور مجازی املاک / پشتیبانی حرفه ای