کسب درآمد از ساختن تور مجازی و عکاسی ۳۶۰

ساختن تور مجازی

کسب در آمد یکی از مسائلی است که بیشتر ما برای گذران زندگی به دنبال آن هستیم و این کار را از راه های گوناگون انجام میدهیم . یکی از راه های کسب درآمد میتواند عکاسی و ساختن تور مجازی باشد .
عکاسی از جمله مشاغلی است که میتوان از طریق شاخه های مختلف آن به کسب درآمد پرداخت ، مانند عکاسی پرتره و عکاسی از مراسم ها و جشن ها و عکاسی عروس یا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و یا عکاسی خبری . ولی این روزها شاخه ای از عکاسی وجود دارد که میتواند برای کسب درآمد بسیار مناسب باشد و آن هم عکاسی ۳۶۰ درجه و ساختن تور مجازی است !

تور مجازی چیست :

تور مجازی به زبان ساده دیدن مکانها به صورت مجازی است که میتواند هر مکانی را شامل شود مانند دیدن مجازی یک موزه یا دیدن مجازی یک هتل و یا دیدن مجازی یک کارخانه و یا دیدن مجازی یک ملک یا ساختمان . ( بخوانید : شرح کامل پروژه تور مجازی )
برای درست کردن تور مجازی باید از مکان مورد نظر و قستهای مختلف آن عکس ۳۶۰ درجه تهیه نمود و پس از آن عکس ها را تبدیل به تور مجازی تو در تو نمود و به صورت آنلاین و یا آفلاین از آن استفاده کرد .

چگونه عکس ۳۶۰ درجه تهیه کنیم :

برای عکاسی ۳۶۰ درجه ۲ روش وجود دارد ، اول تهیه عکس های ۳۶۰ درجه بوسیله دوربین حرفه ای dslr و دیگری عکاسی توسط دوربین های ۳۶۰ درجه . هر کدام از این روشها میتواند برای اهداف مختلف مناسب باشد ولی در کل عکاسی به صورت حرفه ای و با دوربین dslr برای مکانهایی که دارای زیبایی خاصی هستند و برای مقاصد تجاری و تبلیغاتی مناسب تر است و بهتر است برای مکانهایی که قرار است تور مجازی آنها ماندگار باشد و برای اهداف تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار گیرد از این نوع عکاسی استفاده شود مانند تور مجازی موزه ها و یا تور مجازی هتل ها .
از دوربین های ۳۶۰ درجه میتوان برای ساختن تور مجازی هایی استفاده نمود که بیشتر هدف نشان دادن کلیت مکان است و یا عمر تورمجازی زیاد نیست مانند تور مجازی املاک البته باید گفت که بعضی از دوربین های ۳۶۰ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و میتوان از آنها برای اهداف تبلیغاتی نیز استفاده نمود ولی قیمت بالایی دارند .
برای عکاسی با دوربین های ۳۶۰ درجه شما نیازمند آموزش خاصی نخواهید بود کار با آنها راحت است ولی برای عکاسی حرفه ای با دوربین dslr میتوانید از آموزش عکاسی ۳۶۰ بوسیله دوربین dslr  استفاده نمایید .

چگونه میتوان تور مجازی ساخت :

مهمترین قسمت در ساختن تور مجازی قسمت عکاسی و کیفیت عکسهاست ! بسیاری از افراد هستند که فکر میکنند کیفیت یک تور مجازی به نرم افزاری است که در ساختن آن استفاده شده است ! در صورتی که اگر شما عکسهای بی کیفیت داشته باشید عملا تور مجازی شما با بهترین نرم افزارها نیز به درد نخواهد خورد .
پس از مرحله عکاسی شما با توجه به اهداف خود و یا کارفرمای خود میتوانید از نرم افزارهای مختلف برای ساختن تور مجازی خود استفاده نمایید .
نرم افزار کی آر پانو : این برنامه ساختن تور مجازی یکی از برنامه هایی است که برپایه کدنویسی تور مجازی را میسازد و امکانات بسیار خوبی برای تور مجازی دارد مانند داشتن منوی صحنه ها و دگمه های کنترلی به همراه دگمه عینک vr . مهمترین ویژگی این برنامه سرعت بسیار بالای آن در زمان لود شدن است و بدون هیچگونه مشکلی در کامپیوتر ، لپ تاپ ، تبلت و گوشی های اندروید و ios  اجرا میشود . همچنین با کدنویسی میتوان پلاگین های مختلف برای آن ساخت و میتوان گفت برنامه ای ساده ولی حرفه ای است که برای استفاده از تمامی امکانات آن باید دانش کد نویسی داشته باشید ، این برنامه را میتوان بهترین برنامه باری ساختن تور مجازی برای املاک دانست . ( آموزش برنامه کی آر پانو )
نرم افزار ایزی پانو : شاید یکی از قدیمی ها و حرفه ای ها در زمینه ساختن تور مجازی این برنامه باشد . ایزی پانو هم در زمینه چسباندن عکسها و هم ساختن تور مجازی بسیار خوب عمل میکند و فضای برنامه تصویری است و نیاز به کدنویسی ندارد . شما به راحتی در ایزی پانو میتوانید دگمه ها و صفحات خود را طراحی نمایید و تور مجازی با گرافیک خاص بسازید . ( آموزش برنامه ایزی پانو )
نرم افزار ۳dvista : این نرم افزار هم مانند ایزی پانو فضایی گرافیکی دارد و میتوان با تنظیمات مختلف تور مجازی حرفه ای با آن ساخت از جمله امکانات ۳dvista امکان لینک دادن نماها به هم ، امکان قرار دادن موسیقی روی کل تور مجازی و هر نما به صورت تکی ، امکان قرار دادن لوگو در کف تور مجازی برای مخفی کردن سه پایه و امکان ادیت رنگ و نور عکسها داخل خود برنامه است البته تمامی این امکانات را ایزی پانو هم داراست . برنامه جانبی چسباندن عکسها به هم در تری دی ویستا بسیار قدرتمند بوده و قادر است  عکسهایی با خطای کم را به خوبی به هم بچسباند . نکته منفی برای این برنامه سرعت لود کم آن و خروجی پر حجم آن است ، به طور مثال اگر یک تور مجازی با کی آر پانو با ۲۰ نما حدود ۵۰ مگابایت شود با ۳dvista احتمالا حدود ۲۵۰ مگابایت خواهد شد ! بنابراین شاید برای استفاده های تکی مناسب است .
نرم افزار پانوتور پرو : این برنامه نیز بسیار برنامه خوب و پر امکاناتی است و مانند ایزی پانو و تری دی ویستا امکانات زیادی دارد و اشکال این برنامه نیز حجم خروجی زیاد آن است و البته کمی کار کردن با آن راحت نیست ولی برای ساختن یک تور مجازی با امکانات فراوان یکی از بهترین هاست .

چطور با آموختن تور مجازی کسب در آمد کنم ؟

اول اینکه برای آموختن ساختن تور مجازی نیازی نیست تا شما عکاسی را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و با دوره های آموزش عکاسی ۳۶۰ و آموختن نرم افزارها میتوانید با کمی تمرین تور مجازی حرفه ای بسازید .
پس از اینکه در ساختن تور مجازی مهارت پیدا کردید کافی است به سراغ مشاغلی همچون هتل ها یا سالن های مجالس و یا هر شغلی که نیازمند دیده شدن است بروید و برای انها تور مجازی بسازید . نکته ای که وجود دارد این است که اگر شما بتوانید عکسهای با کیفیت بگیرید میتوانید به راحتی با داشتن روابط عمومی قوی اقدام به بازاریابی کرده و یا توجه به نیاز بازار و نو بودن تبلیغات از این طریق به راحتی میتوانید برای خود کسب در آمد کنید .

مراحل تهیه عکسها و تور مجازی از بازاریابی تا تسویه :

۱: قبل از هر چیزی عکاسی ۳۶۰ و کار با نرم افزارها را به خوبی آموزش ببینید و تمرین کنید ( برای این کار یک هفته کا فی است ) .
۲: یک یا چند نمونه کار برای خود درست کنید ، میتوانید برای کارهای اول برای دوستان و آشنایان تور مجازی بسازید ولی یادتان باشد رایگان کار نکنید ! این منبع درآمد شماست . برای کارهای اول و برای داشتن نمونه میشود ارزان بود .
۳: پس از داشتن نمونه های قوی یک صنف را مشخص کنید و نمونه کارهای خودتان را برای آنها ارسال کنید به طور مثال کارخانه ها ، میتوانید به سراغ کارخانه ها بروید تا مراحل تولیدشان را تورمجازی کنید .
۴: پس از مراحل اولیه حتما قرارداد ببندید و تعداد نماها و امکاناتی که کارفرما میخواهد را مشخص کنید و قبل از شروع عکاسی حتما پیش پرداخت بگیرید .
۵: در صورت امکان یک روز قبل از عکاسی به محل رفته و موقعیت دوربین و تمام شرایط را بررسی کنید ، گاهی مسائلی هست که باید از قبل آماده باشد مثلا اینکه محیط تمیز و مرتب باشد و موارد این چنینی . مخصوصا اگر برای عکاسی از دوربین dslr  استفاده میکنید حتما قبل از عکاسی محل و شرایط را برسی نمایید .
۶ : پس از عکاسی با توجه به قرارداد و امکانات مورد نیاز کارفرما با یکی از برنامه ها تور مجازی را ساخته و پس از تایید کارفرما و پس از تسویه حساب کامل تور مجازی را تحویل دهید .

درآمد عکاسی ۳۶۰ و تور مجازی چقدر است :

در هر کاری مقدار درآمد میتواند به مقدار مهارت شما و کیفیت کار شما و همچنین ابزار شما متغییر باشد . مثلا عکاسی با دوربین dslr  به جهت زحمت بیشتر برای ساختن تور مجازی و البته کیفیت بسیار بالاتر گران تر است و عکاسی با دوربین ۳۶۰ ارزان تر . بنابراین شاید کار با دوربین ۳۶۰ راحت باشد ولی درآمد آن نیز کمتر خواهد شد و برای جبران باید تعداد کارتان بیشتر شود . به طور معمول اگر شما بتوانید در ماه دو تا ۳ پروژه تور مجازی با تعداد ۱۵ نما کار کنید شاید بتوانید درآمدی بین ۳ تا ۴ میلیون را برای آن در نظر بگیرید و با توجه به تعداد بسیار مبلغ مناسبی است . که این مبلغ میتواند با توجه به نوع عکاسی و امکانات تور مجازی و تعداد پروژه ها کمتر و یا بیشتر شود .

Share on telegram
تلگــرام
Share on whatsapp
واتس اپ
Share on twitter
توئیتر
Share on google
گوگل پلاس
Share on facebook
فیسبوک

نــظــر ها

یک نظر اضافه کنید